вул. пилипа орлика, м.Львів, Україна

Дзвоніть: +38 (067) 704 54 04

140110-DSCF9964-800[1]

Відключення Датчик NOx (нокс)

Для відповідності вимогам екологічних норм Євро 5, автовиробники стали оснащувати автомобілі системами нейтралізації відпрацьованих газів (ОГ) – SCR (selective catalytic reduction), що використовують у своєму основі рідини AdBlue (більше відома як “сечовина”)

Принцип роботи

У загальному випадку система SCR (сечовина) складається з таких компонентів:

– бачок затоки рідини AdBlue з системою нагрівальних елементів;

– Форсунка впорскування рідини AdBlue і змішувач цієї рідини в потоці ОГ;

– відновлювальні каталізатори (ВК);

– датчики NOx для контролю окислів азоту в ОГ.

AdBlue перетворює шкідливі NOx у відпрацьованих газах транспортного засобу з дизельним двигуном в безпечні азот і пар, значно знижуючи при цьому викиди оксидів азоту (NOx), які є головним джерелом забруднення атмосфери і ведуть до утворення смогу в містах. Відповідно до досліджень, проведених Всесвітньою Асоціацією Здоров’я, викиди NOx здатні посилювати астму.

Форсунка для реагенту (рідини AdBlue) управляється електронним блоком управління (ЕБУ) двигуна і певною кількістю розпорошує реагент (сечовину) у вихлопній трубі. Впорскується реагент разом потоком ОГ проходить через змішувач і рівномірно перемішується з потоком ОГ. Цей змішаний потік ОГ і реагенту, проходячи шлях від змішувача до ВК проходить реакцію гідролізу – реагент розкладається на аміак (NH3) і двоокис вуглецю (CO2). Поступово У ВК аміак (NH3) вступає в реакцію з оксидами азоту (NOx), в результаті якої утворюється азот (N2) і вода (H2O). Ефективність системи SCR контролюється датчиком NOx

У випадку, якщо датчиком NOx буде зареєстровано перевищення допустимого рівня викиду оксидів азоту, ЕБУ виконає деякі керуючі дії (для різних автомобілів можуть відрізнятися):

– видасть на приладовій панелі індикацію несправності двигуна (“check engine”);

– запише код помилки в пам’ять;

– обмежить потужність двигуна, відключивши турбіну і встановивши відсічення по оборотах коленвала.

Рішення проблеми

Наш сервіс пропонує послугу з програмного відключення системи нейтралізації ОГ на основі AdBlue. Відключення складається з двох етапів:

– фізична відключення систем на автомобілі;

– програмне відключення в ЕБУ. На цьому етапі будуть відключені всі керуючі дії, пов’язані з SCR.

Варто звернути увагу, що дані системи є досить складними в управлінні. Він стали обов’язковою частиною двигунів зовсім недавно і виробники постійно допрацьовують програми їх управління. У зв’язку з цим, на сьогоднішній день не існує одного “ліки” і іноді вимагає індивідуального підходу до конкретного автомобіля. Таким чином, доопрацювання програми може відбуватися в кілька етапів і зажадати проведення додаткових робіт і, відповідно, приїзду клієнта. Ми рекомендуємо в даний період не планувати дальні поїздки на автомобілі

2013-2019 Всі права захищено